september 25, 2021

Nettnord.no

Næringsnett Nord-Troms

OL i Tokyo live: Kiwi Rovers -paret Brendercast og Kovler kvalifiserer seg til den siste fasten

Ro -medaljene tar endelig igjen, og Brooke Donock og Hannah Osborne er det første Kiwi -laget som konkurrerer i en finale onsdag.

Ettermiddag (NZ -tid) stiller parets dobbeltsculler par seg om gull, mens par for menn og kvinner konkurrerer i hver sin semifinale.

Grace Brendercast og Kerry Kovler.

Naomi Baker / Getty Images

Grace Brendercast og Kerry Kovler.

Det er medaljer på New Zealand-mennene for gulljakt på Rugby Sevens og på veien hvor tidtakerne Patrick Bevin og George Bennett slo klokken i menns tidskjøring.

Rio sølvmedaljevinner Natalie Rooney, som ønsket å kvalifisere seg til kvinnenes felle, hadde som mål å finne en ny tur til pallen, Olivites prøvde å komme seg etter fotballtapet mot Honduras og skape knockout -stillinger, og Kyager Luca Jones er tilbake i vannet og varmes opp C1 (enkeltknivspadel).

Still inn igjen her klokken 11.00 for en direktesending av hver Kiwi som står i kø i Tokyo.

Chris Harris og Jack Lopas konkurrerer under menns dobbeltsculler.

Naomi Baker / Getty Images

Chris Harris og Jack Lopas konkurrerer under menns dobbeltsculler.

Kiwier i aksjon på den femte dagen i OL i Tokyo onsdag

Roing

11.20: Chris Harris & Jack Lopas (Double Skills B Final, menn)

12.00: Eve McFarlane, Olivia Lowe, Georgia Nugent-O’Leary, Ruby Dave (Quad Skills B Final for kvinner)

12.18: Brooke Donok og Hannah Osborne (finale i Double Skulls for kvinner)

15.00: Stephen Jones & Brooke Robertson (par for menn, semifinale 1)

15.30: Grace Friendcast & Kerry Kovler (par for kvinner, semifinale 2)

15:50: Shawn Girkham, Tom McIntosh, Michael Breck, Matt McDonald, Tom Murray, Philip Wilson, Hamish Bond, Daniel Williamson, Coxvain Sam Bosworth (Men Eight Rescue)

Skyting

12.25: Natalie Rooney (Kvalifiseringsrunde 1 for kvinner)

14.50: Natalie Rooney (Kvalifiseringsrunde 2 for kvinner)

17.15: Natalie Rooney (kvalifisering runde 3 for kvinner)

Rugby Sevens

14.00: All Blocks Sevens v Storbritannia (semifinale 1 menn)

20.30: Bronsemedalje for menn hvis kvalifisert

21.00: Gullmedalje for menn hvis kvalifisert

Tennis

14.00: Marcus Daniel & Michael Venus mot Juan-Sebastian Cabal og Robert Farra (Colombia) (kvartfinale i dobbeltspill herrer)

Hockey

14.45: Black Sticks kvinner mot Spania (damebasseng B)

Seiling

15.05: Paul Snow-Hanson & Dan Wilcox (menn 470 løp 1, 2)

15.05: Josh Jr. (Finn løp 3, 4)

15.05: Peter Burling og Duke Duke (49er løp 2, 3, 4)

17.35: Micah Wilkinson & Erica Dawson (Nagra 17 løp 1, 2, 3)

17:50: Alex Maloney & Molly Meach (49erFX Racing 4, 5, 6)

CANOE SLALOM

16.20: Luka Jones (C1 -heat for kvinner, første løp)

17.10: Periode Gilbert (K1 -heat for menn, første løp)

18.30: Luka Jones (C1 -heat for kvinner, andre løp)

19.20: Periode Gilbert (K1 -heat for menn, andre løp)

Rotasjon

17.15: George Bennett (tidstest for menn)

18.33: Patrick Bevin (tidstest for menn)

Fotball

20.30: OlyWhites v Romania (menn gruppe B)

Svømming

23.12: Louis Clarbert (200m individuell medley, menn, heat 6)

23.27: Erica Fairweather, Eve Thomas, Ali Gallier & Kareena Doyle (4x200m fristil kvinner, heat 2)

Hockey

12.15: Black Sticks menn mot Australia (pulje A for menn)

READ  Martin Odegart flytting: Arsenal i avanserte samtaler med Real Madrid om låneavtale | Fotballnyheter