november 30, 2022

Nettnord.no

Næringsnett Nord-Troms

Spanias motstandere for å kvalifisere seg til EM 2024 er Skottland, Norge, Georgia og Kypros

De Spansk fotballag De skal møte Skottland, Norge, Georgia og KyprosKvalifisering til EM 2024Det vil bli spilt fra mars til november 2023 som bestemt av søndagens trekning i Frankfurt (Tyskland).

Dermed har de av Luis Enrique Hovedhindret i gruppe A for Norge Erling HollandEn Manchester City-spiller og dagens sprekeste spiss, han spilte uavgjort mot Skottland, Georgia, hvor han allerede har spilt uavgjort samtidig i kvalifiseringsfasen til verdensmesterskapet i Qatar- og Kypros.

Spania startet som Leder for serien Og i potten av lag som kvalifiserer til «Final Four» i League of Nations, får han en gruppe på fem lag og unngår farlige motstandere fra pott 2 som regjerende verdensmester eller England, Frankrike i Europa.

Spanske kors Tredje gang med det skotske laget De tapte bare to av sine 13 kamper på vei til EM. Norge er en gjenganger motstander Etter å ha dukket opp på vei til «La Roja» foran EM 2020.

Prejudikatene mot Georgia var nylig med en hardt kjempet seier i Tbilisi (1-2) og en mer komfortabel seier i Badajoz (4-0) i gruppespillet for Kantar 2022. I tillegg vil Kypros møte Spania. Kvalifiserte kontinental for første gang siden 2000.

Chance vil at Nederland og Frankrike skal møte hverandre i gruppe B eller være i «dødsgruppen» med Italia, England og Ukraina, Nord-Makedonia eller Malta.

Med Tyskland garantert en plass som vertsnasjon, vil de 10 beste i gruppen og den andre i gruppen etter kampene fra mars til november 2023 kvalifisere seg direkte til den siste turneringen. Fra 14. juni til 14. juli 2024. De resterende tre plassene vil bli fylt av lag som kvalifiserer seg gjennom sluttspillet i mars 2024.

READ  Latvias forhold til Norge og Nederland kan være i forkant

Dette er grupper

Gruppe A: SpaniaSkottland, Norge, Georgia og Kypros.

B gruppe: Nederland, Frankrike, Irland, Hellas og Gibraltar.

Gruppe C: Italia, England, Ukraina, Nord-Makedonia og Malta.

Gruppe D: Kroatia, Wales, Armenia, Tyrkia og Latvia.

Gruppe E: Polen, Tsjekkia, Albania, Færøyene og Moldova.

Gruppe F: Belgia, Østerrike, Sverige, Aserbajdsjan og Estland.

Gruppe G: Ungarn, Serbia, Montenegro, Bulgaria og Litauen.

Gruppe H: Danmark, Finland, Slovenia, Kasakhstan, Nord-Irland og San Marino.

Gruppe I: Sveits, Israel, Romania, Kosovo, Hviterussland og Andorra.

Gruppe J: Portugal, Bosnia, Island, Luxembourg, Slovakia og Liechtenstein.